Menu

Средба Селами – Спасовска

26/04/2023 by

Средба Селами - Спасовска

Директорот на Бирото за метрологија, реализираше средба со почитуваната професорка др. Христина Спасевска, која е претседателка на Метролошкиот совет на Бирото за метрологија. 

Метролошкиот совет е советодавно тело на Бирото за метрологија, кое му дава поддршка во делот на законодавството, научната и индустриската метрологија. 

 

Директорот Селами и претседателката Спасевска се согласија на конструктивна, искрена и продуктивна соработка, која ќе помогне во натамошниот развој на Бирото за метрологија, како многу значајна институција за сите граѓани во нашата држава.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com