Menu

Инвестираме во нашиот стручен кадар!

08/05/2023 by

Во период од 13.03.2023 до 17.03.2023 двајца претстваници од Министерство за економија – Биро за метрологија, Анета Атанасоски и Андреа Силјановска, присуствуаа на обука во Метролошкиот институт во Кишињев, Молдавија.

Целта на обуката беше општо запознвање со начинот на работа на опремата за испитување на исправност на електрични броила, начинот на поствавување и поврзување на броилата како и запознавање со соодветниот софтвер за работа со опремата.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com