Menu

Директорот Селами учествува на состанокот WELMEC во Германија!

03/05/2023 by

Директорот Селами учествува на состанокот WELMEC во Германија!

По пауза од четири години, во период од 03-05 мај 2023 година, во Германскиот метролошки институт, се одржува четвртиот годишен состанок на WELMEC, Европска организација за Законска метрологија.

Бирото за метрологија на Република Северна Македониja e претставено од директорот Авдуљ-Селам Селами кој е делегат на овој состанок и активно учествува во креирањето на регулативи и директиви, за оцена на сообразност на мерилата, кои се користат во Законската метрологија.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com