Menu

Меморандум за соработка помеѓу Бирото за метрологија, PCM и Чешкиот институт за метрологија во Брно, Чешка

02/12/2022 by

Денес во Брно – Чешка директорката на Бирото за метрологија Мр- Мерита Мустафаи и директорот на Чешкиот Институт за метрологија Др-Јири Тесар потпишаа Меморандум за соработка со кој се прецизираат формите на соработка кои традуционално постоеле помеѓу двете институции. Меморандумот опфаќа техничка и консултативна помош, заедничко учество на истражувачки проекти, размена на искуства од експерти, итн..Континуираната поддршка од Чешкиот Институт е добредојдена особено во фаза на припрема на Бирото за скринингот во делот на доменот од метрологија.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com