Menu

Memorandum bashkëpunimi mes Byrosë për Metrologji, RMV dhe Institutit çek të Metrologjisë në Brno të Çekisë

02/12/2022 by

Sot në Bërno të Çekisë, drejtoresha e Byrosë së Metrologjisë, Mr. Merita Mustafai dhe drejtori i Institutit çek të Metrologjisë (CMI), Dr.Jiri Tesar nënshkruan memorandum bashkëpunimi me të cilin më për së afërmi precizohen format e bashkëpunimit të cilat tradicionalisht kanë ekzistuar ndërmjet dy institucioneve. Memorandumi përfshin ndihmë dhe konsulencë teknike, pjesëmarrje e përbashkët në projekte hulumtuese, këmbim eksperiencash nga ekspertë, etj.. Përkrahja e vazhdueshme e institutit çek është e mirëseardhur, sidomos në fazën e përgaditjeve të byrosë për skriningun sa i përket domenit të metrologjisë.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com