Menu

47-ма седница на CIML во рамки на OIML

05/10/2012 by

Во периодот од 1-ви до 5-ти Октомври 2012, во Букурешт, Романија се одржува 47та седница на Меѓународниот комитет на законска метрологија (CIML), во рамки на Меѓународната Организација за законска метрологија (OIML).
На седницата на CIML учествуваат и претставници од Бирото за метрологија предводени од директорот г-н Димитар Парнарџиев.

На состанокот ќе се разгледуваат стратешки прашања идентификувани од работата на оваа организација. Во рамки на оваа седница ќе се одржи и 14-та меѓународна конференција за законска метрологија.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com