Menu

Ден на метрологијата

16/06/2015 by

Бирото за метрологија го слави 20-ти мај – Светскиот ден на метрологијата. На овој ден се обележува годишнината од потпишување на Метарската конвенција во 1875 година, сo што се дава основа за развој на светскиот кохерентен мерен систем.
По тој повод, 20-ти мај ќе биде отворен ден за посета на Бирото за метрологија. Сите заинтересирани граѓани ќе можат да ги посетат административните простории и лабораторискиот центар на Бирото за метрологија кои се наоѓаат на бул. “Јане Сандански” број 109-а во Скопје.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com