Menu

Drejtori Selami në përvjetorin e themelimit të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim

08/05/2023 by

Drejtori Selami në përvjetorin e themelimit të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim

Përvjetorët janë mundësi e mirë për të bërë një përmbledhje të projekteve të realizuara dhe sukseseve të arritura. I tillë ishte edhe manifestimi i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, që u mbajt sot në hapësirat e Kazermës Goce Dellçev në Shkup. 

Në prezencë të ministreshës së mbrojtjes, Kryetares së Qytetit të Shkupit, drejtorë, zëv.drejtorë të institucioneve, përfaqësues të ambasadave të akredituara në RMV, drejtori Bekim Maksuti foli për të arrituart e Drejtorisë në misionin e tyre fisnik, bashkëpunimin me institucionet relevante në vend dhe jashtë vendit, si dhe për planet dhe vizionin që kanë në të ardhmen.

 Këtë vit, theks i veçantë ishte misioni i ekipeve për mbrojtje dhe shpëtim të cilët në mënyrë aktive morën pjesë në shpëtimin e viktimave si pasojë nga tërrmeti në Republikën e Turqisë, të cilët morën edhe Mirënjohje nga drejtoria.

 

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com