Menu

Drejtori Selami pjesëmarrës në mbledhjen e WELMEC në Gjermani!

03/05/2023 by

Drejtori Selami pjesëmarrës në mbledhjen e WELMEC në Gjermani!

Pas një pauze prej katër viteve, në periudhën prej 03-05 maj 2023, në Institutin e Metrologjisë së Gjermanisë, po mbahet mbledhja e katërt vjetore e WELMEC, organizatë Europiane për Metrologji Ligjore.

Drejtori Byrosë për Metrologji të Republikës së Maqedonisë Avdul-Selam Selami si delegat në këtë takim po mer pjesè në mënyrë aktive nè krijimin e rregullativave dhe direktivave, për vlerësimin e konformitetit të matësve, të cilat përdoren në Metrologjinë Ligjore.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com