Menu

РАБОТНА СРЕДБА СО ENDRESS+HAUSER

18/09/2012 by

На 18 Септември 2012 година, во просториите на Бирото за метрологија, директорот на Бирото за метрологија, Димитар Парнарџиев, оствари работна средба со претставници на производителот Endress + Hauser.

Endress + Hauser е реномиран производител на индустриска мерна опрема од област на проток, притисок и температура, која наоѓа примена во широк спектар на индустрии. За време на состанокот, присутните беа запознаени со начинот на постапките за оцена на сообразност на мерила, нивната контрола и верификација, при што особен акцент беше даден на мерилата за проток.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com