Menu

РАБОТНА СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА СЕРВИСИ ЗА ВАГИ

04/01/2013 by

На 04.01.2013 год., во просториите на Бирото за метрологија се одржа работна средба со претставници на сервисите за одржување на ваги. Состанокот беше одржан со цел координирање на активностите во делот на верификација на мерила, а сето тоа со цел навремена реализација на барањата за верификација како и продолжување на досегашната успешна соработка.

Switch The Language
  Scroll Up

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com